ПОСЛУГИ КЛІНІКИ

  • Перша допомога при переломах
  • Хронічний біль у спині
  • Ендопротезування кульшового суглобу
  • Артроскопія або артроскопічна хірургія

Перелом – це розрив кісткової тканини, який відбувається під дією сили, що перевищує механічну міцність структури кістки. Перелом, зазвичай, відбувається з пошкодженням прилеглих м'яких тканин – м'язів, жирової тканини, шкіри. Якщо кістка проколює шкіру, це називається відкритим переломом. Якщо порушення цілісності кістки не спричинило розриву м'яких тканин (у тому числі шкіри), перелом вважається закритим.

Класифікація переломів

Класифікація перелому за закритим і відкритим типом є основою діагностики. Відкриті переломи з ушкодженням шкіри набагато більш небезпечні. Оскільки, вони пов'язані з сильною кровотечею і ризиком ранової інфекції.
Але, крім цього, перелом кістки можна розділити за механізмом, який призвів до травми.

Види переломів:

Перелом згинання.
Така травма, переважно, зачіпає вузьку частину довгих кісток і після неї відбувається значний вигин під кутом, з деформацією кістки.
Кручені переломи.
При цьому виді травми частини зламаної кістки повернені один до одного вздовж осі.
Відривний вид перелому кістки.
Така травматизація відбувається, коли зв'язки та м'язи сильніші за кістку, що при раптовому напруженні порушує цілісність окістя.
Перелом через зсув.
Під впливом травми одна частина кістки зсувається відносно іншої.
Також, переломи бувають поперечними, косими, гвинтоподібними, скалковими, вбитими, поздовжніми тощо.
А ще виділяють класифікатор за локалізацією – переломи малогомілкової кістки, човноподібної кістки, стегнової кістки, таранної кістки, п'ясткової кістки, гомілкової кістки, ліктьової кістки, кісток таза, плеснової кістки, плечової кістки, променевої кістки, кісток носа, тазостегнової кістки, п'яткової кістки, виличної кістки, лицьової кістки, кісток черепа, скроневої кістки, під'язикової кістки, стопи, тім'яної кістки, передпліччя, потиличної кістки, гомілки, плесна, сідничної кістки, клубової кістки, трубчастих кісток, ґратчастої кістки, шилоподібної кістки, кубоподібної кістки, гачкоподібної кістки, зап'ястя, півмісяцевої кістки, великих кісток, великогомілкової кістки, тригранної кістки, плоских кісток та інші подібні травми.

Етіологія

Переломи, найчастіше, виникають в результаті:
- дорожньо-транспортної пригоди;
- спортивних травм;
- падіння з висоти;
- сильного удару;
- спотикання;
- інших нещасних випадків.
У таких випадках, причини перелому базуються на дії зовнішньої сили, яка призводить до зламаної кістки. Але, крім цього, переломи також виникають і в результаті патологічних уражень – остеопороз, рак тощо. Якщо причина криється в первинному захворюванні, досить невеликого зусилля.

Етапи загоєння переломів

Перший період – формування гематоми, зазвичай триває кілька днів. Ознаки перелому протягом цього часу – гіперемія, набряк і кровотеча з пошкоджених тканин (при відкритому виді).
Другий етап – резорбція гематоми. Триває близько 10 днів, відбувається поступове розсмоктування гематоми. Утворюється так звана грануляційна тканина.
Третій період – триває близько 15 днів. Відбувається васкуляризація грануляційної тканини та проникнення в осередок кістки.
Четвертий етап – формування кістки. Триває 5-10 тижнів. Формується нова кістка, яка ще не досить міцна з точки зору механіки. У цей період порушення іммобілізації може призвести до утворення помилкового суглоба.
П'ятий період – ремоделювання, дозрівання і формування кісток. Його довжина залежить від зіткнення фрагментів, віку пацієнта і локалізації перелому.

Клінічні прояви

Симптоми перелому представляють чітку клінічну картину:
- сильний біль в зоні локалізації травми, що не проходить;
- неприродна блідість шкіри або її посиніння;
- поколювання і/ або втрата чутливості;
- помітна набряклість в місці травми;
- непідконтрольність зони пошкодження (особливо це помітно у випадках з кінцівками, шиєю, спиною);
- втрата пульсу нижче пошкодженої області;
- деформація контурів кінцівки.
На підставі симптомів перелому можна відразу припустити вірний діагноз.

Особливості проблеми при вагітності

Крім больових симптомів, вагітну чекають і інші небезпеки:
- перелом може супроводжуватися травматичним шоком, що завжди негативно позначається на дитині;
- проведення рентгенографічного дослідження місця перелому може нашкодити плоду;
- лікування часто пов'язано з застосуванням знеболювальних препаратів, протизапальних засобів і антибіотиків, дія яких на плід може бути вкрай негативною.
Тому, важливо, щоб процес лікування супроводжувався наглядом і консультацією гінеколога, що відкоригує прийом певних препаратів.

Особливості переломів у дітей

Переломи широко поширені серед дітей і підлітків. Вони є результатом підвищеної фізичної активності. Невідкладна допомога полягає в накладанні шини перед транспортуванням до лікаря або в лікарню.
Якщо перелом відкритий, обов'язково потрібно закрити рану стерильною тканиною. Дитині не можна давати пити або їсти, тому що дитячий травматолог може призначити операцію на підставі огляду та проведеного рентгена.
При лікуванні дитина страждає як від болю, так і від обмежень в рухливості, що може завдати психологічної шкоди. Тому, до дітей необхідно проявляти креативний підхід, щоб вбити нудьгу й організувати час відновлення.
Переломи у дітей гояться набагато швидше, ніж у дорослих.

Ускладнення

Ускладнення переломів діляться на кілька типів – місцеві, пізні, загальні.
Місцеві ускладнення:
- відкритий перелом (рана біля перелому);
- кісткова інфекція;
- ушкодження суглоба;
- пошкодження нерва;
- ушкодження сусідніх органів тощо.
Пізні ускладнення:
- Посттравматичний остеомієліт
- Ускладнення кісткового зрощення
- Спільні контрактури
- М'язова атрофія
- Пізні тромботичні синдроми та пов'язані з ними емболії
- Хронічні больові синдроми
Загальні ускладнення:
- травматичний шок;
- пневмонія;
- легеневі ускладнення тромбоемболічної природи;
- пролежні.

Перша допомога при переломах

Перша допомога при переломах передбачає комплекс послідовних дій:
Якщо пошкоджена ділянка затиснута, наприклад, взуттям або одягом, її треба відкрити для запобігання можливої ішемії.
Перелом (особливе, якщо це кінцівка) треба іммобілізувати підручними засобами (наприклад, двома палицями). На імпровізованій шині обов'язково потрібно вказати час накладання.
Відкритий перелом вимагає спеціалізованого підходу: бажано зробити стерильну пов'язку з мінімальним тиском. При відсутності стерильної тканини, бинта – використовуйте найменш забруднений одяг тощо.
Перша допомога при переломі хребта вимагає знеболювання і знерухомлення постраждалого. Його кладуть на тверду горизонтальну поверхню і фіксують голову.
При переломах таза іммобілізацію проводять в позі «жабки», коли коліна зігнуті, а під них підкладений валик. Що стосується перелому ребер, то тут спеціальна іммобілізація не потрібна.

Діагностика переломів

Діагностика перелому відбувається в травматологічному відділенні або в травмпункті. Щоб розпізнати травму, лікар спочатку перевіряє пульс і реакцію пошкодженої зони. Потім проводиться рентген у двох проєкціях. У деяких ситуаціях виправдано проведення магнітно-резонансної томографії або КТ.

Біль у спині є поширеною скаргою пацієнтів. Четверо з п'яти жителів України хоча б один раз у житті відчували біль у попереку. Це одна з найпоширеніших причин звернень до лікаря та тимчасової непрацездатності.

На щастя, біль у спині річ виліковна. У разі неефективності профілактики, існують прості домашні засоби лікування, які дозволять позбавити вас від болю протягом декількох тижнів, а також зберегти працездатність протягом тривалого часу. Але іноді для лікування болю в спині необхідне більш серйозне лікування, яке в окремих випадках може включати і оперативне лікування.

Причини

Спина - це складна структура, що складається з кісток, м'язів, зв'язок, сухожиль і дисків. Біль у спині може виникнути внаслідок проблем, пов'язаних з кожною з цих складових. А у деяких пацієнтів біль у спині виникає без видимих причин.

Розтягнення

Біль у спині часто виникає внаслідок розтягування м'язів і зв'язок при піднятті важких речей неправильним способом або після раптового невдалого руху. Іноді біль у спині може викликати м'язовий спазм.

Структурні проблеми

У деяких випадках біль у спині може бути викликана структурними проблемами, наприклад:

Деформований або розірваний диск. Диски діють як прокладки між хребцями. Іноді м'яка частина (пульпозне ядро), розташована усередині диска, може розширитися або розірватися і здавлювати нерв. Однак багато пацієнтів, що мають деформовані диски або грижу міжхребцевого диска, не відчувають болю при даному стані.
Ішіалгія. Якщо деформований диск або грижа міжхребцевого диска здавлює нерв, це може викликати гострий біль, що прострілює в ділянку сідниці і задньої частини ноги.
Артрит. Хребет містить 122 суглоби. У деяких випадках артрит вражає хребет, що може призвести до звуження простору навколо спинного мозку. Дане захворювання називається стеноз каналу хребта.
Аномалії кісток. Біль у спині може бути викликаний аномальними вигинами хребта. Якщо природні вигини хребта стають надмірними, верхня частина спини може виглядати округленою або нижня частина спини може значно вигинатися вперед. Сколіоз, захворювання, при якому хребет згинається у бік, також може викликати біль у спині.
Остеопороз. Якщо хребець стає пористим й крихким, може відбутися його компресійний перелом.

Рідкісні, але серйозні захворювання

У рідкісних випадках біль у спині може бути пов'язаний з:

Синдром кінського хвоста. Це серйозна неврологічна проблема, при якій перетискається зв'язка нервових корінців, пов'язаних з попереком, тазовими органами і ногами. Це захворювання може викликати слабкість в ногах, оніміння в області ніг або паху ( так звана «сідлоподібна анестезія»), втрату чутливості в області сечового міхура і прямої кишки.
Новоутворення хребта. Пухлина, розташована в хребті, може здавлювати нерви, викликаючи біль у спині.
Інфекція хребта. Якщо біль у спині супроводжує лихоманка, а також болісні відчуття в теплій на дотик ділянці хребта, то цей стан може бути викликаний інфекцією.

Фактори ризику

Фактори, що підвищують ризик виникнення болю в спині:
- Паління.
- Ожиріння.
- Літній вік.
- Належність до жіночої статі.
- Тяжка фізична праця.
- Сидяча робота.
- Робота, пов’язана зі стресом.

Коли необхідно звертатися до лікаря

У великої частки людей, у яких виник біль у спині, він поступово зникає після лікування, що може проводитися в домашніх умовах. Найчастіше на повне зникнення болю може знадобитися кілька тижнів, однак поліпшення можна помітити протягом перших 72 годин самолікування. Якщо поліпшення не настало, зверніться до лікаря.
У рідкісних випадках біль у спині може означати наявність серйозного захворювання.

Негайно зверніться до лікаря, якщо біль у спині:
- Постійний та інтенсивний, особливо вночі або в лежачому положенні;
- Розповсюджується вниз по нозі, особливо якщо біль поширюється нижче коліна;
- Викликає слабкість, оніміння або поколювання в одній або обох ногах;
- Викликає проблеми, пов'язані з роботою кишечника або сечового міхура;
- Виник після падіння, забиття спини або іншої травми;
- Супроводжується незрозумілою втратою ваги.
Також необхідно звернутися до лікаря, якщо біль у спині вперше виник після 50 років або якщо ви хворі на рак, остеопороз, приймаєте стероїдні препарати, наркотики або зловживаєте алкоголем.

Діагностика

У проведенні діагностичних тестів для підтвердження причини болю в спині немає необхідності. Однак, при зверненні до лікаря зі скаргою на біль в спині, лікар огляне спину і оцінить вашу здатність сидіти, стояти, йти або піднімати ноги. Також лікар може досліджувати ваші рефлекси за допомогою неврологічного молотка. Дані обстеження допомагають визначити джерело болю, відстань, яку ви можете пройти, поки біль не змусить вас зупинитися, чи є у вас м'язові спазми, які також допоможуть диференціювати більш серйозні причини болю в спині.

Якщо є підозра на наявність пухлини, перелому, інфекції або іншого серйозного захворювання, яке може викликати біль у спині, лікар може провести одне або кілька додаткових досліджень:
Рентгенографія. Знімки покажуть розташування кісток, вкажуть на наявність артриту або перелому. Рентгенівські знімки не виявляють проблем, пов'язаних зі спинним мозком, м'язами, нервами або дисками.
Магнітно-резонансна томографія або комп'ютерна томографія (КТ). Дані дослідження можуть надати зображення, що відображають грижу міжхребцевого диска або проблеми, пов'язані з кістками, м'язами, тканинами, сухожиллями, нервами, зв'язками або кровоносними судинами.
Остеосцінтіграфія. У рідкісних випадках лікар може провести остеосцінтіграфію, щоб виявити пухлини кісток або компресійні переломи, викликані остеопорозом. Під час даної процедури внутрішньовенно вводять невелику кількість радіоактивної речовини (радіоізотопу). Ця речовина накопичується в кістках і дозволяє лікарю виявити проблеми, пов'язані з кістками, використовуючи спеціальну камеру.
Дослідження нервів (електроміографія). Даний тест вимірює електричні імпульси, що викликаються нервами, і реакцію ваших м'язів на них. Дослідження шляхів нервової провідності може підтвердити стискання нерва, викликане грижею міжхребцевого диска або звуженням каналу хребта (стеноз каналу хребта).

Лікування болю в спині

У більшості людей біль в спині зникає через декілька тижнів домашнього лікування. Можливо, все, що вам знадобиться для зняття болю - це регулярний прийом знеболювальних препаратів. Деякий час, проведений в ліжку, прискорить одужання. Гімнастика, масаж та фізичні вправи спеціалістами Міжнародного центру нейрохірургії не рекомендуються. Радимо максимально зменшити навантаження на хребет, тимчасово уникаючи будь яких фізичних навантажень. Якщо домашнє лікування не допомагає, лікар може запропонувати більш сильні медичні препарати або інший метод лікування.

Лікарські препарати

Лікар може виписати нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) для зменшення болю у спині, який не знімають звичайні знеболювальні препарати.

Епідуральна блокада

Якщо традиційне лікування хворому не допомагає, а хірургічне лікування небажане або покази до його виконання сумнівні, методом вибору

Що таке ендопротезування?

Ендопротезування суглоба — це хірургічна операція, в ході якої проводиться заміна ураженого суглобу на штучний ендопротез кульшового суглобу. При заміні суглобу зникає біль, збільшується амплітуда та рухи в суглобі.

Що є причиною болю при руйнуванні кульшового суглоба ?

Патологічні чинники які впливаються на руйнування кульшового суглобу є:
- Травми кульшового суглобу;
- Інфекційне та не інфекційне ураження суглобу;
- Хвороба Бехтєрєва;
- Вроджені дисплазії;
- Деформуючий остеоартрози;
- Ревматоїдний артрит;

Дані патології є найбільш поширені, при яких вражають суглобову поверхню суглоба. Це призводить до стійкого больового синдрому, який турбує навіть вночі, обмеження рухів та біль при ходьбі.

Як довго можна приймати нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) , хондропротектори, стероїдні ліки ?

НПЗП, так само як і хондропротектори, іноді приймають місяцями, а внутрішньосуглобові ін'єкції стероїдних гормонів дозволяють позбутися від болю залежності від стадії від кількох місяців до пів року. Існують також замінники синовіальної рідини, такі як гіалуронова кислота.

Як дізнатися, що вже прийшов час для ендопротезування кульшового суглоба ?

Ендопротезування кульшового суглоба виконується в тих випадках, коли медикаментозне лікування не приводить до зменшення больового синдрому, а функція ураженої кінцівки знижується на стільки, що призводить до значного обмеження рухів, постійної болі в стані спокою та при рухах, вкороченні кінцівки та наявні рентгенологічні ознаки. Все це підтверджує руйнування суглобових поверхонь. У такому випадку лікуючий лікар запропонує Вам ендопротезування. Ендопротезування кульшового суглобу є єдиний ефективний спосіб повноцінного відновлення втраченої функції кінцівки при різних захворюваннях та травмах.

Які покази для ендопротезування кульшового суглоба ?

Показами до ендопротезування кульшового суглобу є :
- ревматоїдний поліартрит
- хвороба Бехтерева
- системний червоний вовчак
- коксартроз різного походження
- дисплазія кульшового суглоба
- застарілий вроджений вивих у дорослих
- асептичний некроз головки різного походження
- деформації області вертлюжної западини при наслідках травми
- пухлини проксимального відділу стегнової кістки
- деякі форми туберкульозного кокситу
- невдалі результати попередніх операцій на суглобі
- переломи шийки і головки стегнової кістки
У кожному разі, перед операцією, пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем і тільки лікар може визначити необхідність проведення даної операції.

Чи є протипокази для ендопротезування ?

Безумовно, як і у будь-якого оперативного втручання, у ендопротезування є також і протипоказання. Абсолютними протипоказами до даної операції є:
• захворювання серцево-судинної та бронхіально-легеневої системи в стадії декомпенсації
• наявність вогнища гнійної інфекції в організмі (тонзилити, каріозні зуби, хронічні гайморити і отити, гнійничкові захворювання шкіри, тощо)
• психічні чи нейром'язові розлади, які підвищують ризик різних розладів і порушень в післяопераційному періоді
• активна або латентна інфекція в області кульшового суглоба давністю менше 3-х місяців
• гострі захворювання судин нижніх кінцівок (тромбофлебіт, тромбоемболія )
• Хронічні захворювання в період загострення.
• Гострий інфаркт міокарду та Гостре порушення мозкового кровообігу (інсульт) протягом року

У чому полягає суть ендопротезування суглоба ?

Суть операції полягає, як випливає з назви, в заміні пошкодженого суглоба на штучний. Штучний суглоб практично повністю моделює власний анатомічний. Сучасні протези мають тривалий час використання. Встановлені всередині тіла людини вони здатні служити 15-20 і навіть 30 років при дотриманні рекомендацій лікаря та правельній експлуатації суглобу, а при зносі суглоба, його можна знову замінити. В даний час щорічно у світі виконується до 2500000 операцій ендопротезування різних суглобів. На сьогоднішній день є протези для кульшових, колінних, плечових, ліктьових, гомілковостопних суглобів і навіть для дрібних суглобів стоп і пальців рук. Вони виробляються з металу, кераміки, особливо міцного поліетилену. Виробництво протезів є високоточним і проходить багатоступінчастий контроль і сертифікацію.

Що я можу очікувати після ендопротезування (імплантації штучного кульшового суглоба?

Майже в 100 % випадків після ендопротезування у наших пацієнтів функція і довжина кінцівки відновлюється, больовий синдром зникає. Можна вільно плавати, їздити на велосипеді, необмежено ходити пішки.

Які існують варіанти ендопротезів кульшового суглоба?

Існує велика кількість варіантів протезів кульшового суглоба – цементним та без цементним типом фіксації. Цементний тип фіксації притаманний для пацієнтів віком 60 та більше років штучний суглоб фіксується в кістці за допомогою медичного цементу. Для молодшого віку притаманний безцементний тип фіксації, коли кістка вростає в пористу поверхню штучного суглоба.

Все про артроскопію

Артроскопія або артроскопічна хірургія – це малоінвазивний метод дослідження або лікування пошкоджень суглобів. Втручання проводиться за допомогою артроскопа, який вводиться в порожнину суглоба через мікророзріз. Артроскопія дозволяє без розтину порожнини суглоба проводити досить складні операції, тому цей метод лікування пошкоджень великих суглобів є методом вибору.

Показання до артроскопії

В скелетній системі людини колінний суглоб найчастіше піддається травмам і захворюванням через особливості будови, розташування і високе навантаження на нього. Проведення артроскопії рекомендується при пошкодженнях і захворюваннях:
- менісків;
розриву хрестоподібних зв'язок;
- синовіальної оболонки;
- жирового тіла;
- суглобового хряща;
- деформуючому артрозі;
- ревматоїдному артриті;
- звичному вивиху надколінка;
- наявності вільних тіл в суглобі;
- внутрішньо-суглобових переломах.
Процедура артроскопії в 94-96% випадків дає можливість поставити точний діагноз, в 6 разів скорочує термін діагностичного процесу, зменшує в 3 рази період госпіталізації і дозволяє у 100% пацієнтів отримати хороші віддалені результати лікування колінного суглоба.

Підготовка до артроскопії

Артроскопія вимагає попередньої підготовки. Перед ревізією або лікуванням коліна необхідно:
- Здати аналізи, які призначить лікар.
- За 1-2 тижні до втручання припинити прийом деяких препаратів, які назве фахівець.
Якщо операція планова, то не менше ніж за 1 день до втручання хірург проводить консультацію, роз'яснюючи процес артроскопії і правила поведінки в післяопераційний період.
- За ½ доби до втручання не можна: їсти, пити, палити і вживати спиртні напої.
- Перед операцією видаляють волосяний покрив в області колінного суглоба.
- Пацієнт повинен заздалегідь придбати рекомендовані анальгетики.
- Хворий повинен принести з собою милиці або ходунки і вміти ними користуватися, також потрібно привести з собою супроводжуючу особу.
- Хворий повинен довести до відома лікаря, якщо перед операцією він відчув ознаки застуди або інших інфекційних захворювань.
Артроскопія – досить складна операція, що вимагає високої кваліфікації фахівця, який проводить втручання і лікувального закладу з сучасним обладнанням. Перед тим як готуватися до втручання, потрібно відповідально підійти до вибору клініки і фахівця.

Як проводиться артроскопія?

Для проведення артроскопії застосовується артроскоп – інструмент, що складається з:
- трубки;
- окулярного оголовка.
Оптичні елементи, що дозволяють візуалізувати внутрішню структуру суглоба, розташовані всередині оптичної трубки. Між зовнішнім корпусом і внутрішньою оптичною трубкою розташовуються волокна світловодного джгута. Лінза, розташована на кінці трубки, дозволяє збільшити деталі, а пристрій інструменту дозволяє досліджувати суглоб під кутом від 0 до 30°.

Операція проводиться поетапно:

Перед артроскопією пацієнту роблять місцеве знеболення, а якщо планована операція складна і тривала, то дають загальний наркоз.
Хворий розташовується на операційному столі в положенні лежачи, нога згинається в зчленуванні під кутом 90°.
Виконується розріз розміром 5 мм. Через нього в порожнину суглоба вводиться канюля.
Зчленування заповнюється стерильним розчином або інертним газом для поліпшення візуалізації структур.
Потім ногу пацієнта розгинають в суглобі і через канюлю вводять артроскоп. Завдяки мініатюрній камері зображення операційного поля і маніпуляцій в ньому в онлайн режимі виводиться на монітор.
Якщо необхідно провести операцію на колінному суглобі, то через додаткові крихітні розрізи в його порожнину вводять мікрохірургічні інструменти.
Після завершення маніпуляцій інструменти витягуються, рідина/газ відкачується.
При необхідності в зчленування можуть вводитися антибіотики, протизапальні препарати, анестетики або встановлюватися дренажні трубки.
На розрізи накладають стерильну пов'язку, а на коліно – давлячу.
Якщо методика артроскопії в обраній клініці відпрацьована, то вся процедура виконується в амбулаторних умовах і займає в середньому 1 годину. Після хірургічного втручання пацієнт переводиться в палату під спостереження персоналу, якщо немає ускладнень, то через 10-30 год може відправлятися додому. Але при необхідності пацієнт може бути госпіталізований на 2-3 дня.

Реабілітація

Сьогодні багато клінік після артроскопічної операції проводять стимуляцію відновлення структур м'яких тканин і суглоба за допомогою спеціальних вправ і PRP-терапії. Пацієнту вводять плазму його крові, збагачену тромбоцитами, що містять фактори росту.

Ізометричні вправи хворий починає виконувати вже на наступний день після операції. На 2 день суглоб рекомендують згинати і додавати нові вправи, які роблять 5-8 разів на день.

Вже на наступний день після операції хворий може ходити з милицями, а через 3-4 дні – без додаткової опори. Термін реабілітації залежить від обсягу і складності операції, а також виконання рекомендацій лікаря в післяопераційний період.

Можливі ускладнення

Ризик ускладнень найчастіше після артроскопії мінімальний і становить 1-2% випадків. Серед можливих відзначаються:
- ускладнення, викликані застосуванням анестезії;
- ушкодження великих кровоносних судин – підколінної артерії або вени;
- пошкодження гілочок нервів, що супроводжується втратою чутливості або відчуттям «мурашок», через час порушення зникають;
- розтягнення внутрішньої бокової зв'язки (ускладнення викликано зусиллям, яке додається до колінного суглобу для збільшення внутрішньо-суглобової щілини);
- тромбоемболія – ​​зустрічається вкрай рідко;
- гемартроз - крововилив в порожнину суглоба (рідкісне явище);
- затік суглобової рідини, як правило, відзначається при порушенні рекомендацій реабілітолога і різкому відновленні фізичної активності.
При хірургічному втручанні, проведеному досвідченим фахівцем, ускладнень практично не відзначається.

Артроскопія в клініці Тараса Рокити

Для проведення артроскопії колінного суглоба слід вибирати клініку Тараса Рокити в Києві, так як вона має певні переваги перед іншими медичними установами:

методика використовується тривалий час, добре апробований і доведений до автоматизму;
клініка і лікарі спеціалізуються на артроскопічний хірургії, виконують велику кількість операційних втручань;
є сучасне обладнання від кращих виробників.

Онлайн консультації лікарів

Наші лікарі готові в онлайн режимі (відео зв’язок або телефоном) консультувати і відповідати на Ваші запитання та провести онлайн огляд.
Для отримання консультації зателефонуйте нам та залиште дані для того щоб лікар зв’язався з вами найближчим часом.

Ми ВАМ передзвонимо